11. listopad 2022

ZEMĚMY

I v letošním školním roce proběhl projektový den ZEMĚMY zaměřený na podporu žáků s odlišným mateřským jazykem ve školách na Praze 12. Již druhým rokem jsme v rámci projektového dne vyráběli kalendáře zaměřené na významné dny a místa ze zemí, odkud naši žáci pocházejí.

Žáci pod vedením svých učitelů kalendáře nejen vyráběli, ale také se o konkértní zemi dozvěděli spoustu nového od svých zahraničních spolužáků i z dalších zdrojů.

Akce byla poučná, zábavná a velmi příjemná. Někde probíhaly prezentace, aby se dětem vybrané země přiblížily, v některých třídách se dokonce vařilo a ochutnávalo místní jídlo nebo se tančilo. Žáci některých tříd si dokonce vyráběli kostýmy a stylizovali se do místních zvyků spojených s různými ročními obdobími.

Každý si přišel na své a celkově jsme si všichni užili spousty legrace, radosti a samozřejmě jsme se toho hodně naučili.

Fotografie -ZDE

Kronika ZEMĚMY 2022 - ZDE