18. říjen 2020

PRVNÍ DISTANČNÍ TÝDEN – SOUHRN (krizová opatření č. 1021, 1022, 1033)

Máme za sebou první tři dny distančního vzdělávání. Příští týden bude v obdobném režimu.

Níže shrnutí momentálně aktuálních pravidel:

KDO DÁL CHODÍ DO ŠKOLY?
- děti z mateřských škol a žáci speciálních škol, děti ve školách při dětských domovech a při nemocnicích.

CO JE ZAKÁZÁNO, CO PŘEDTÍM NEBYLO?
– praxe, přípravné třídy, školy v přírodě, družiny, školní kluby, individuální výuka na ZUŠce.

URČENÉ ŠKOLY PRO NĚKTERÉ ZAMĚSTNANCE
– stejně jako na jaře určil i nyní příslušný kraj školu, která v denní docházce vzdělává děti zaměstnanců IZS a vybraných služeb. Děti učitelů mezi ně nepatří, pouzea děti zaměstnanců, kteří pracují v takto určené škole.

ŠKOLNÍ OBĚDY
– povinnost se vzdělávat trvá a trvá i právo na dotovaný školní oběd. Pravidla vydávání obědů se řídí poskytovatelem, tj. ZŠ TGM, vedoucí pí. Procházková.

POVINNOSTI A PRÁVA RODIČŮ
– nevzniká jim žádná nová povinnost ani žádné nové právo. Rodič není zastupujícím učitelem, a to ani tehdy, kdyby chtěl. Učitel nemůže rodiči dávat žádné pokyny a příkazy a rodič si nemůže po učiteli vynucovat, aby ho učil učit.

VYSÍLÁNÍ(SE) V PŘÍMÉM PŘENOSU
– ani žák ani učitel nemají povinnost s nikým sdílet způsobem umožňujícím dálkový přístup svůj dům, pokoj, byt, obličej. To, že se žák někam ne/připojil, není žádným znakem jeho ne/přítomnosti ve vyučování a důkazem, že ne/plní svou vzdělávací povinnost. Toto škola může evaluovat pouze podle výstupů = žák nějak ne/dokladuje, že zadané úkoly plní. Učitel nemá povinnost vzdělávat tak, aby byl viditelný pro každého, kdo si to přeje. S audiovizuálním sebepřenosem musí souhlasit jak žák, tak pedagog. Obojí nemá nic společného s povinností vzdělávat a vzdělávat se.

26. a 27.10.
- je zakázáno všechno viz výše a není povinnost se distančně vzdělávat.

29.-30.10.
- jsou prázdniny.

DOUČOVÁNÍ, KROUŽKY (mimoškolní aktivity)
– patří mezi zakázané činnosti do 3.11. včetně.

zdroj: http://www.spolecnekbezpeci.cz/