Logo

Základní škola a mateřská škola
K Dolům v Praze 12

ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Školní kolo Prezentiády 2023 v ZŠ K Dolům

V úterý 28.2 2023 proběhlo na ZŠ K Dolům školní kolo Prezentiády, mezinárodní soutěže v prezentačních dovednostech pro žáky z celého Česka a Slovenska. Žáci sedmých a osmých tříd naší školy v 2-3 členných týmech připravovali prezentace na vybrané téma, které jim bylo zadáno organizátorem soutěže. V letošním roce byla témata 1+1 a Bylo nebylo

Osmáci i sedmáci si s nelehkými tématy hravě poradili a vytvořili různorodé prezentace svých nápadů. Bylo zajímavé sledovat, jak jedno téma, které se na první pohled jeví jednoznačně, probudilo v žácích fantazii a jak různě témata pojali. Prezentace nás zavedly do světa pohádek, do světa počítačového kyberprostoru, marketingu a tvorby cen, jiné nás svým pojetím přinutili až filozofovat, a některé nás dokonce zavedly do celého světa od USA až po Ukrajinu. 

Všechny naše týmy nominované školou postoupily do krajského kola, které proběhne 23.3.2023

Držíme našim týmům palce, aby byli vybráni a mohli tak posouvat své prezentační schopnosti před širším publikem.

Barbora Tamchynová

 


Postup do semifinále přírodovědné soutěže Pražský pramen 2019

Žák naší školy, Šimon Taraba,  postoupil do semifinále přírodovědné soutěže Pražský pramen 2019 a bude spolu s dalšími 155 žáky z různých pražských základních škol bojovat o postup do finále. K úspěchu mu gratulujeme a přejeme hodně štěstí při boji o postup.


3. místo v okresním kole zeměpisné olympiády

Žákyně naší 8. A obsadila krásné 3. místo v okresním kole zeměpisné olympiády pro Prahu 4. Moc jí k s úspěchu gratulujeme.


Výtvarný úspěch žáků 3. A

Letošní tištěná brožura Základní školy Prahy 12 je vyzdobena také dvěma obrázky žáků naší 3. A.


První místo v obvodním kole dějepisné olympiády

Žákyně naší 8. třídy zvítězila v obvodním kole dějepisné olympiády a postupuje do krajského kola.


Post Bellum - Příběhy našich sousedů

Žáci naší základní školy se společně s žáky dalších základních škol na Praze 12 zúčastnili vzdělávacího projektu obecně prospěšné společnosti Post Bellum s názvem „Příběhy našich sousedů“. V rámci tohoto projektu se žáci na čas proměnili v rozhlasové reportéry či televizní žurnalisty, vyzpovídali pamětníka a vytvořili vlastní reportáž, s níž také vystoupili před publikem. 

Více informací naleznete zde.

Novinový článek - Noviny Prahy 12

Reportáž v České televizi 29. 11. - zde


Výtvarná soutěž Vysněná cesta domů

Žákyně naší 3. A získaly 1. a 3. místo ve výtvarné soutěži Vysněná cesta domů. Soutěž organizoval spolek Auto*Mat s cílem navázat na letošní ročník Zažít město jinak, kterým bylo Město snů. Zadání bylo poměrně volné a žáci si tak mohli svoji cestu opravdu vysnít. Úkolem bylo kreativním způsobem ztvárnit každodenní putování do školy s jedinou podmínkou - cesta do školy měla být provedena některým z udržitelných typů dopravy. Pěšky, na kole, eventuálně městskou hromadnou dopravou. Do soutěže se zapojilo celkem deset škol z hlavního města Prahy a některá díla byla opravdu nápaditá. Kromě kol, autobusů a longboardů se v nich objevila také jízda na dinosaurech, létání či cestováním pomocí nafukovacích balónků. 

 

Obrázky spolek  Auto*Mat vystavil v listopadu ve spolupráci s Čistou stopou Prahou na Karlově náměstí, kde si je měla možnost prohlédnout i veřejnost. 

 

Fotografie 


Dominik kohout první místo v republikovém mistrovství v powerliftingu

Žák naší 8. třídy, Dominik Kohout, získal na republikovém mistrovství v powerliftingu ve své váhové kategorii zlatou medaili, gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy. Více informací zde.


Kristýna Drobná získala stříbro na ME v taekwondu.

Žákyně 9. A Kristýna Drobná získala stříbro na ME v taekwondu a postoupila na MS v Koreji, kde skončila na krásném 5. místě. Gratulujeme.


Výstava obrázků dětí 1. A  a kroužku Kouzelná barvička.

Pod vedením Mgr. Simony Jetmarové probíhá na škole  výtvarný kroužek Kouzelná barvička. Děti své obrázky vystavují od 12. ledna do 16. března  v Husově knihovně v Modřanech.  Výstavu zahájila na slavnostní vernisáži ředitelka školy Běla Outratová společně  s místostarostou Zbyňkem Boublíkem. Zazpívaly děti školního sboru Permoníček  Kateřiny Makovcové.

webový zdroj: http://www.praha12.cz/deti-ze-zs-a-ms-k-dolum-vystavuji-v-husove-knihovne


Sportovní úspěchy žáků naší školy - oblastní soutěž v rámci Prahy 12:

2. místo florbal starší žáci

3. místo malá kopaná starší žáci

4. místo ping pong starší žáci