Šumavous 2024

Letos opět pořádáme pro děti z Hastrmánků a Delfínků školku v přírodě.

Místo: Penzion Šumavous – Vimperk

Termín: 25.5. – 31.5. 2024

Cena: 6.000,- Kč (cena zahrnuje plnou penzi, pitný režim, ubytování, dopravu od MŠ k penzionu a zpět, program s prvky lesní, zážitkové a smyslové pedagogiky, dopravu na výlety, drobné odměny)

Pedagogický doprovod

Vedoucí akce: Kateřina Stárková
Pedagogický doprovod: Petra Smutná, Jana Nováková
Zdravotník: Kateřina Stárková

Rodinný Penzion Šumavous s dětským centrem stojí na klidném místě uprostřed lesů na začátku Národního parku Šumava. Kapacita je 30 dětí. K penzionu patří velká zahrada s přírodním dětským hřištěm, s trampolínou a skákacím hradem. Dále je zde kontaktní zvěřinec, kde si děti mohou zvířata krmit a mazlit se s nimi. Součástí zvěřince jsou morčata, andulky, králíci, kozy, veverka, ovce a divoká prasata. Od loňského roku je zde i valášek Oliver, na kterém děti jezdí. Přibyla také liška a skupinka osmáků, kteří už měli v bytě málo místo:-)

Pokud máte o švp zájem, stáhněte si, prosím, závaznou přihlášku (nebo si ji vyzvedněte u paní učitelky ve třídě) a vyplněnou ji doneste nejpozději do 28.2. zpět.

Příspěvek z Fondu solidarity

V rámci Balíčku pomoci Pražanům lze z Fondu solidarity zažádat o příspěvek na školní akci, tedy i na školku v přírodě. Max. výše příspěvku je 1 500 Kč. Rodiče musí uhradit zálohu a následně jim bude příspěvek odečtený z doplatku. Žádost je nutné doručit do školy k paní vrátné, která je zaeviduje. Žádost je ke stažení zde.