5. červen 2020

Úplata za ŠD

Vzhledem k opakovaným dotazům ohledně úplaty a případného vracení peněz za ŠD oznamuji, že jednáme v souladu s vyjádřením MŠMT, které je podpořeno zřizovatelem naší školy (viz níže), a úplatu za ŠD nevracíme. Věříme, že za  této zvláštní a pro všechny obtížné situace budete brát částku uhrazenou za ŠD jako investici do budoucna, aby vše mohlo dobře fungovat příští školní rok.

Za vedení školy Běla Outratová

Vážené paní ředitelky, Vážení páni ředitelé,

zasílám vyjádření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k situaci, že dojde k přerušení činnosti školní družiny (http://www.msmt.cz/faq-nejcastejsi-dotazy-k-aktualnim-opatrenim-ke-koronaviru)

Školné, úplata, poplatek za ubytování

Ve školní družině (školním klubu, středisku volného času) veřejných zřizovatelů záleží vracení úplaty na nastavení konkrétních podmínek v daném zařízení. Zpravidla, pokud zůstanou děti účastníky daného zařízení, tak zůstane povinnost hradit úplatu. Na vrácení úplaty není právní nárok. U soukromých zřizovatelů záleží na smlouvě.

Provoz družiny se řídí vyhláškou č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů.

Mgr. Petr Sečkař, referent - metodik