14. únor 2022

Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky

Ve středu 9.2. se na našem pavilonku setkali budoucí školáci s žáky našich prvních tříd. Malé návštěvníky školou provázel jeden ze skřítků, kterého už děti znají z našeho srpnového adapťáčku pro prvňáčky. Děti z MŠ Dolinka za pomoci svých starších kamarádů plnily úkoly na připravených stanovištích. Děti nám předvedly, jak umějí malovat, komu jde lépe vystřihovat a kdo zas dobře počítá. Prvňáci se snažili, aby se všem společně úkoly povedly, a tak se stříhalo a navlékalo, ale také už četlo a počítalo. Díky milému přijetí, pohodové atmosféře a spolupráci učitelek ze školy i školky se předškoláčci ve "velké škole" cítili jako doma. Hrdě si na zpáteční cestu do Dolinky odnášeli přihlášku na "Školu nanečisto" - program v naší škole každoročně organizovaný pro budoucí školáky. Vesele se všichni loučili se slovy "uvidíme se u zápisu". :-)

Denisa Horáčková

Fotografie - zde