Logo

Základní škola a mateřská škola
K Dolům v Praze 12

ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Postup do semifinále přírodovědné soutěže Pražský pramen 2019

Žák naší školy, Šimon Taraba,  postoupil do semifinále přírodovědné soutěže Pražský pramen 2019 a bude spolu s dalšími 155 žáky z různých pražských základních škol bojovat o postup do finále. K úspěchu mu gratulujeme a přejeme hodně štěstí při boji o postup.


3. místo v okresním kole zeměpisné olympiády

Žákyně naší 8. A obsadila krásné 3. místo v okresním kole zeměpisné olympiády pro Prahu 4. Moc jí k s úspěchu gratulujeme.


Výtvarný úspěch žáků 3. A

Letošní tištěná brožura Základní školy Prahy 12 je vyzdobena také dvěma obrázky žáků naší 3. A.


První místo v obvodním kole dějepisné olympiády

Žákyně naší 8. třídy zvítězila v obvodním kole dějepisné olympiády a postupuje do krajského kola.


Post Bellum - Příběhy našich sousedů

Žáci naší základní školy se společně s žáky dalších základních škol na Praze 12 zúčastnili vzdělávacího projektu obecně prospěšné společnosti Post Bellum s názvem „Příběhy našich sousedů“. V rámci tohoto projektu se žáci na čas proměnili v rozhlasové reportéry či televizní žurnalisty, vyzpovídali pamětníka a vytvořili vlastní reportáž, s níž také vystoupili před publikem. 

Více informací naleznete zde.

Novinový článek - Noviny Prahy 12

Reportáž v České televizi 29. 11. - zde


Výtvarná soutěž Vysněná cesta domů

Žákyně naší 3. A získaly 1. a 3. místo ve výtvarné soutěži Vysněná cesta domů. Soutěž organizoval spolek Auto*Mat s cílem navázat na letošní ročník Zažít město jinak, kterým bylo Město snů. Zadání bylo poměrně volné a žáci si tak mohli svoji cestu opravdu vysnít. Úkolem bylo kreativním způsobem ztvárnit každodenní putování do školy s jedinou podmínkou - cesta do školy měla být provedena některým z udržitelných typů dopravy. Pěšky, na kole, eventuálně městskou hromadnou dopravou. Do soutěže se zapojilo celkem deset škol z hlavního města Prahy a některá díla byla opravdu nápaditá. Kromě kol, autobusů a longboardů se v nich objevila také jízda na dinosaurech, létání či cestováním pomocí nafukovacích balónků. 

 

Obrázky spolek  Auto*Mat vystavil v listopadu ve spolupráci s Čistou stopou Prahou na Karlově náměstí, kde si je měla možnost prohlédnout i veřejnost. 

 

Fotografie 


Dominik kohout první místo v republikovém mistrovství v powerliftingu

Žák naší 8. třídy, Dominik Kohout, získal na republikovém mistrovství v powerliftingu ve své váhové kategorii zlatou medaili, gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy. Více informací zde.


Kristýna Drobná získala stříbro na ME v taekwondu.

Žákyně 9. A Kristýna Drobná získala stříbro na ME v taekwondu a postoupila na MS v Koreji, kde skončila na krásném 5. místě. Gratulujeme.


Výstava obrázků dětí 1. A  a kroužku Kouzelná barvička.

Pod vedením Mgr. Simony Jetmarové probíhá na škole  výtvarný kroužek Kouzelná barvička. Děti své obrázky vystavují od 12. ledna do 16. března  v Husově knihovně v Modřanech.  Výstavu zahájila na slavnostní vernisáži ředitelka školy Běla Outratová společně  s místostarostou Zbyňkem Boublíkem. Zazpívaly děti školního sboru Permoníček  Kateřiny Makovcové.

webový zdroj: http://www.praha12.cz/deti-ze-zs-a-ms-k-dolum-vystavuji-v-husove-knihovne


Sportovní úspěchy žáků naší školy - oblastní soutěž v rámci Prahy 12:

2. místo florbal starší žáci

3. místo malá kopaná starší žáci

4. místo ping pong starší žáci