4. září 2020

Imatrikulace prvňáčků na ZŠ a MŠ K Dolům v Praze 12

V úterý 1. 9. 2020 zasedli všichni naši žáci po dlouhé době opět do školních lavic. Někdo se těšil více, někdo méně, ale nejvíce nadšení byli naši noví prvňáčci. Rozhodli jsme se jim tedy vstup do školy zpříjemnit zahajovací slavností, jejíž organizace byla v rukou Školního parlamentu. Děti byly po úvodním setkání s třídními učitelkami ve svých třídách přivítány našimi osmáky a vedením školy v čele s paní ředitelkou Bělou Outratovou a zástupci Městské části Prahy 12 na již tradiční Imatrikulaci prvňáčků. V krásně vyzdobené tělocvičně převzali všichni prvňáčci keramické zlaté klíče, které symbolizují otevření nové životní fáze a malí školáčci prošli zlatou bránou vstříc dalším zážitkům. Na zahradě pokračoval zábavný program, kde byla pro děti a rodiče připravena stanoviště s úkoly, drobné občerstvení včetně již tradičních zdravých "bezchemických" špekáčků, skákací hrad, malování na obličej a výtvarná dílnička. Celý mimořádný den byl zakončen pohádkovým loutkovým představením Čertův švagr.