11. březen 2020

Informace pro rodiče žáků školy ohledně OČR

Jak jistě víte, žádosti o ošetřovné pro žáky uzavřených základních škol musí potvrdit příslušná základní škola. Aby se zjednodušil celý postup i z důvodů omezení osobních kontaktů dojednalo hlavní město Praha s ministryní práce a sociálních věcí Dipl.-Pol. Janou Maláčovou, MSc. následující elektronickou variantu. Potvrzení, které naleznete v příloze  (v sekci dokumenty na stránkách školy, pozn. školy) nebo na stránkách MPSV (https://www.cssz.cz/web/cz/-/karantena-a-osetrovne-informace-pro-rodice-a-skolska-obdobna-zarizeni-) můžete vyplnit doma a naskenované (nebo vyplněné ve "Wordu" pozn. školy) ho odeslat mailem do školy. Škola tuto žádost vytiskne a po potvrzení zašle obdobnou cestou zpět. I v této podobě bude žádost zaměstnavateli akceptována.

Originál, který bude zatím na škole, bude nutné předložit až dodatečně pro výplatu dávky. Hlavní město se však snaží, aby originál nebylo nutno vůbec předkládat. Sledujte prosím další informace.

Mgr. Prchal Petr, MPA
Radní pro školství MČ Prahy 12