27. květen 2024

ŠUMAVOUS - ŠvP MŠ

Ráno nás sluníčko vytáhlo z postele. Po snídani byl čas posílit „vlastenectví“ posledními minutami hokejového utkání. Výsledek zůstal do té doby utajený. Radost z vítězství byla obrovská a “fandítka“ s trikolorou se radostně třepetala.

Na zvířátka jsme ale nezapomněli. Nakrmili jsme všechny a vyrazili směr Antýgl. Cesta podél Vydry nás zavedla na Klostermannův most. Po vyslechnutí příběhu o slepé holčičce jsme si se zavázanýma očima vyzkoušeli orientaci podle šumění vody. Most přešli všichni. Po statečném výstupu se na nás nebe zamračilo a malá šumavská buřinka nás doprovodila až  k vlčímu výběhu v oboře. Zahřáli jsme se a osušili v sále informačního střediska u filmů o životě vlčí smečky, splnili úkoly a s obdivem si prohlédli vycpaného vlka. Svačina nám tam obzvlášť chutnala. Pohráli jsme si i na místním hřišti a utrmácení nastoupili do autobusu. Po krátké cestě nám však otrnulo a rozjeli jsme před penzionem Tour de Šumavous na místních strojích.

Potěšily nás pozdravy z domova a po důkladné koupeli jsme odpadli do postýlek. Teď už spíme spokojeným spánkem.

Dobrou noc!

Vaše děti