28. květen 2024

ŠUMAVOUS - ŠvP MŠ

Úterní ráno zavalil Šumavous mlžným a deštivým kabátem. Hastrmany ani Delfíny ale přece voda nepoleká. Zvířátka nás s krmením vítala nadšeně déšť - nedéšť.

Stříška klubovny poté poskytla zázemí šumavousí olympiádě. Závodilo se ve střelbě z luku a v hodu smotanými ponožkami - ne dětskými :-). Po dešti jsme se přesunuli na vedlejší „stadion“ u místního vozového parku (odrážedla aj.). Soutěže v kategorii „muži“ a „ženy“ pokračovaly závodem v běhu a skoku z místa. Fandily nám hlasitě kozy i husy, závodu se dožadovala i veverka Terka.

Po výborném obědě nás VŠECHNY potěšil polední klid a po svačině pošťák Pat.

No a už byl vhodný čas popadnout kárku s nářadím a lany a celá naše výprava zamířila k lesu. Řezalo se pilkami, zatloukaly se hřebíky, stavěly přehrady, domečky pro skřítky i vodní hráze. Kdo chtěl, mohl si přejít mezi stromy po laně.

Po tak nabitém dni už jsme se všichni  těšili do postýlek a taky na den zítřejší. Po večeři jsme totiž shlédli krátký film o jednom hradu, na který se zítra vypravíme.

Teď už všichni spokojeně oddychovujeme.

Tak dobrou noc, maminky a tatínkové….

Vaše děti