1. březen 2019

Závadové dětské skupiny

MČ Praha 12 na podzim zaznamenala  zvýšenou aktivitu tzv. závadových dětských skupin. Dle aktuálních informací nebezpečí stále trvá. Jedná se zejména o skupinu asi padesáti členů, tzv. "Modřanská rodinka". Její členové tráví volný čas v menších skupinkách zejména v Píšovickém lese a jeho okolí (např. areál VOSA, RAK). Jejich trávení volného času se jeví jako závadové, jelikož spočívá především v konzumaci alkoholu (plnoletí členové skupiny zajišťují alkohol pro nezletilé), v experimentování s návykovými látkami, ve velké hlučnosti a verbální agresivitě vůči procházejím kolemjdoucím. Činnost této skupiny zahrnuje také bitky svolávané přes sociální sítě, drobné krádeže, nelegální grafiti a narespektování jakýchkoli autorit. Nebezpečné je jak samo trávení volného času člěnů této skupiny, tak to jak dospělí členové ovlivňují nezletilé děti. Praha 12 tuto situaci nepodceňuje a prosí rodiče, kteří se s činností této skupiny setkali, ať již sami nebo skrze své děti, aby informovali Policii ČR nebo Odbor sociálně-právní ochrany dětí (J. Karásek 244 028 314).