Plavecký pobyt 3.-4.roč 23/24

Vážení rodiče, zákonní zástupci, žáci,
níže naleznete základní informace ke konání plaveckého pobytu pro 3.-4.ročníky naší školy.

TERMÍN:
9.-13.10.2023

MÍSTO:
HOTEL SPORTCENTRUM BRANDÝS NAD LABEM
tel.: +420 +420 724 168 962 +420 606 589 786

PEDAGOGICKÝ DOPROVOD:
Vedoucí akce: Irena Kordić
Pdg.dozor: Eva Novotná, Anna Adámková, Denisa Horáčková
Zdravotník: Hedvika Maštalková

CENA: 4210,- Kč

POBYT OBSAHUJE:
- ubytování,
- plná penze, pitný režim,
- pedagogický dozor po celou dobu pobytu,
- zdravotník

CENA NEOBSAHUJE:
- doprava autobusem od školy a zpět - HRADÍ ŠKOLA
- plavecká výuka - HRADÍ ŠKOLA

V CENĚ POBYTU NENÍ ŽÁDNÝ DRUH POJIŠTĚNÍ - toto si sjednává každý účastník individuálně (COVID, STORNO, ÚRAZOVÉ apod.)

PODMÍNKY ÚČASTI:

- žáci 3.-4.ročníku školy
- uhrazená celá částka za pobyt, tzn. 4210,- Kč nejpozději do 30.9.2023
(čú: 69953379/0800; SS bude přidělen po vyplnění přihlášky a posouzení splnění podmínek účasti);
- mít takové výsledky chování ve škole, že je zárukou, že účastník není nebezpečný sobě čí okolí (tzn. nejsou mu udělena kázeňská opatření či opakovaně řešené problémy s respektováním školního řádu);

- vyplněné a podepsané doklady dle instrukcí:

- závazná přihláška
- lékařské potvrzení o způsobilosti
- potvrzení o bezinfekčnosti
- kopie kartičky pojištěnce

INFORMACE ZDRAVOTNÍKA

Před odjezdem (u autobusu/na vrátnici školy) odevzdejte zdravotníkovi veškeré léky.
Léky musí být v tašce/obálce, označené jménem dítěte a s uvedením dávkování. Léky musí být v originálním balení s příbalovým letákem.

STORNO podmínky

V případě zrušení rezervace ubytování ze strany odběratele má poskytovatel právo vyúčtovat stornopoplatek ve výši 80% z ceny. Poskytovatel má právo zrušit ubytování škole z důvodů zásahu vyšší moci nebo jiné nepředvídatelné situace, nebo situace, která má zásadní dopad na poskytovatele - např. epidemie, přírodní živly, nepředvídatelná geopolitická situace, energetická situace, inflace se zásadním dopadem na hospodaření poskytovatele a dalších situací, které nemohl poskytovatel ovlivnit a podobně. V tomto případě vrátí poskytovatel veškeré případně poskytnuté zálohy do 14-ti dnů od zrušení akce.

Akce je realizována v kontextu metodického doporučení MŠMT dostupného zde: "https://www.edu.cz/methodology/metodicke-doporuceni-msmt-k-zajisteni-vyuky-plavani-v-zakladnich-skolach-2022/

Odpovědi na nejčastější dotazy:

Proč výuka plavání není realizována v místě školy?

Po zkušenostech z minulých školních roků (v porovnání s předkovidovým řešením plavecké výuky každotýdenním dojížděním do bazénu) máme za to, že děti se naučí plavat lépe, pokud je výcvik intenzivní. V případě, kdy žáci dochází do bazénu jednou týdně se stává, zejména u neplavců, že začínají každý týden od začátku, protože si nové dovednosti nedokáží dostatečně zafixovat. Zároveň každotýdenním dojížděním do bazénu je výrazně narušována plynulost ostatní výuky. A v neposlední řadě, každá mimoškolní pobytová akce stmeluje kolektiv třídy.

dále viz závazné části §:  o způsobu zajištění povinné výuky plavání rozhoduje ředitel základní školy

Kolik hodin děti odplavou na kurzu?

V souladu s metodickým doporučením MŠMT minimálně 20 hodin

Je účast opravdu povinná?

Výuka plavání je povinná v souladu s RVP a ŠVP školy

Jaký bude program dětí, které se kurzu nebudou účastnit?

Žáci budou zařazeni do běžných tříd školy, popř. budou tvořit samostatnou skupinu, která bude mít vyučování dle upraveného rozvrhu (podle počtu žáků, kteří se nebudou účastnit pobytové akce)

Jak neúčastnící se děti doplní splnění povinnost projít plaveckým kurzem?

V této oblasti (součást hodin TV) nebudou žáci hodnoceni - stejně tak, jako když je žák nepřítomen nebo nemocen na jiné oblasti TV (VV, HV)

Je možné na pobyt získat nějaký příspěvek?

Možnost příspěvku od zdravotní pojišťovny

Příspěvek z Pomoci Pražanům

Informace organizátora